NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
EuroParking 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Optex – czujniki dla branży parkingowej

Firma OPTEX w swoim nowym produkcie wykorzystała dwie technologie: mikrofalową i ultradźwiękową, tworząc linię bardzo skutecznych czujek parkingowych, które pozwalają uniknąć prac związanych z montażem pętli indukcyjnej oraz w znacznym stopniu usprawniają zarządzanie parkingiem.

Największą przewagą czujek jest to, że stanowią alternatywę dla pętli indukcyjnej. Ich montaż nie sprawia kłopotów nawet na nierównym lub miękkim podłożu czy posadzce garażu. Koniec z kuciem betonu i niedogodnościami związanymi z zatrzymaniem ruchu na czas prac remontowych.

Wystarczy postawić słupek w odpowiednim miejscu i zamontować na nim detektor, a na panelu sterowania ustawić czułość i zasięg detekcji. Proces kalibracji jest zautomatyzowany, wymaga tylko naciśnięcia jednego przycisku.

Czujki parkingowe OPTEX skutecznie rozpoznają pojazdy, ignorując jednocześnie ruch pieszych. Wbudowana grzałka usuwa śnieg i lód, który mógłby wpłynąć na poprawność działania urządzenia. Czujka OVS-01 sprawdzi się we wszystkich obiektach, gdzie ważne jest odpowiednie zarządzanie ruchem pojazdów

OVS-01GT
Głównym zastosowaniem modelu OVS-01GT jest zautomatyzowanie podnoszenia szlabanu. Dwustopniowy algorytm wykrywa pojazd, który zatrzymał się przed szlabanem. Czujka ma łatwo konfigurowalne wyjścia przekaźnikowe o parametrach obciążalności 30 V, 300 mA, które można bez problemu zintegrować z istniejącym systemem parkingowym.

Czujnik parkingowy do szlabanów i bram automatycznych OVS-01GT zaprojektowano tak, aby niezawodnie wykrywał obecność zatrzymanego lub poruszającego się pojazdu, przy jednoczesnym ignorowaniu ruch u pieszych. Eliminuje to problemy związane z instalacją pętli indukcyjnej. Skuwanie nawierzchni nie jest już konieczne. OVS-01GT jest montowany na wysokości 50 cm nad podłożem i wykrywa zarówno małe, jak i duże pojazdy.

Zasięg działania
Czujnik jest instalowany nad podłożem i ma regulowany zasięg do 5,5 m. Zasięg mikrofali jest regulowany skokowo w zakresie od 0,8 do 5,5 m. Czujnik ultradźwiękowy jest przeznaczony do wykrywania na małej odległości. Czujnik ma pięć ustawień poziomu czułości.

Technologia ignorowania pieszych
Czujnik parkingowy OVS-01GT współpracuje z najpopularniejszymi systemami parkingowymi. Na panelu sterowania jest możliwość wyboru 5 poziomów czułości oraz 5 ustawień ignorowania ruchu pieszych, a także automatyczna kalibracja.

Zalety
Czujnik jest montowany nad podłożem, w związku z czym nie ma potrzeby skuwania nawierzchni czy wstrzymywania ruchu na czas prac montażowych lub remontowych. Czujnik parkingowy jest instalowany łatwo i szybko na słupku lub ścianie.

OVS-01CC
Drugi model OVS-01CC jest przeznaczony do liczenia pojazdów poruszających się z prędkością do 60 km/h. Dane te można wykorzystać do efektywnego informowania o wolnych miejscach parkingowych.

Czujnik jest montowany na wysokości 50 cm  nad podłożem ( na słupku lub ścianie) i wykrywa zarówno małe, jak i duże pojazdy. Obszar wykrywania można dostosować za pomocą 8 ustawień zasięgu oraz 5 ustawień czułości, jak również automatycznej kalibracji.

www.optex.com.pl
admin | dodano 2018-08-22
TAGI: Euro Parking | czujniki ruchu | OPTEX