NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
EuroParking 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Systemy parkingowe – jedno miejsce na dwa samochody

fot.Modulo
We współczesnym świecie rosnący problem braku miejsc parkingowych dotyka nas coraz mocniej. Obecnie na każde gospodarstwo domowe w Polsce przypada nawet nie jeden, a często dwa lub nawet trzy samochody. Podaż miejsc parkingowych nie nadąża jednak za popytem – parkingi miejskie, ulice czy nawet przydomowe garaże i podjazdy z dnia na dzień stają się coraz bardziej wypełnione.

Rozwiązanie tego problemu, jak się okazuje, jest bardzo proste – to systemy parkingowe (nazywane również platformami parkingowymi). Są to urządzenia pozwalające zaparkować od dwóch do nawet kilkunastu samochodów, anektując przy tym przestrzeń potrzebną na wykonanie jednego, standardowego miejsca parkingowego. Systemy parkingowe powielają miejsca do parkowania za pomocą podnośników hydraulicznych – samochód po zaparkowaniu na platformie jest podnoszony lub opuszczany, natomiast na miejsce znajdujące się na poziomie gruntu może wjechać kolejne auto. Rodzimym dostawcą tego typu rozwiązań jest bydgoska spółka Modulo Parking, której produkty są nie tylko dystrybuowane, ale również w całości produkowane w Polsce.

Systemy parkingowe dzielą się podstawowo na niezależne oraz zależne. Te pierwsze pozwalają na poruszanie się autem niezależnie od pozostałych pojazdów. Zależne natomiast umożliwiają wyjazd bądź wjazd samochodu tylko w przypadku wcześniejszego opuszczenia dolnej platformy przez drugie auto.

Rozwiązaniem szczególnym, dostosowanym w szczególności do potrzeb użytkowników indywidualnych i niewielkich obiektów mieszkalnych są niezależne systemy parkowania podziemnego. Jest to rozwiązanie polegające na wykonaniu przykładowo na przydomowym podjeździe specjalnego, wybetonowanego zagłębienia, w którym montowany jest system parkingowy. Po wjechaniu na platformę samochód jest opuszczany pod ziemię, a na poziomie gruntu zaparkować możemy kolejne auto. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że górną platformę urządzenia możemy wtedy dowolnie zaaranżować sprawiając, że będzie ona stanowiła jednolitą całość z otoczeniem, wpisując się w naszą wizję przydomowego parkingu i ogrodu.

Czy instalacja systemu parkingowego zamiast lub nawet jako dodatek do przydomowego garażu jest opłacalna? Zdecydowanie tak – jest to znaczna oszczędność przestrzeni oraz ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy posiadają więcej niż jeden samochód. Możliwość skorzystania z rozwiązania tego typu niewątpliwie rodzi wiele pytań: Czy System jest bezpieczny? Czy jest  skomplikowany w obsłudze? Możemy spokojnie rozwiać te wątpliwości – obecni użytkownicy systemów parkingowych cenią je przede wszystkim za intuicyjność – urządzenia są wyjątkowo proste w obsłudze oraz w pełni bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i zaparkowanych samochodów. Dedykowane dla platform zabezpieczenia i specjalne zawory chronią system przed niekontrolowanym ruchem platformy, zaś zagłębienie wyposażone jest w system odprowadzania wody, który zabezpiecza znajdujące się pod ziemią auto przed zalaniem w przypadku gorszej pogody. Nie trzeba się również obawiać grzechów młodości – platformy parkingowe są rozwiązaniem w pełni przetestowanym, zgodnym ze wszystkimi niezbędnymi normami i standardami produkcyjnymi. Potwierdza to nie tylko fakt, że są one produkowane w całości w Polsce, ale przede wszystkim wiele zakończonych pełnym sukcesem instalacji oraz zadowolenie użytkowników.

Na naszym rynku systemy parkingowe to wciąż nowość - dla wielu osób jest to rozwiązanie, z którym stykają się zapewne po raz pierwszy. Produkt ten cieszy się jednak postępującą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale i na arenie międzynarodowej. Z dnia na dzień stale rosnąca ilość deweloperów, inwestorów oraz klientów indywidualnych dostrzega zalety tych urządzeń i stosuje je w swoich domach czy projektowanych budynkach. Niewątpliwie jest to bardzo skuteczne i sprawdzone rozwiązanie narastającego problemu braku miejsc do parkowania – mamy nadzieję, że dzięki wprowadzeniu systemów parkingowych na szeroką skalę kłopot ten już niebawem będzie tylko wspomnieniem.

www.moduloparking.com

admin | dodano 2018-07-31
TAGI: magazyn EuroParking Polska | parking | parkowanie | system parkingowy | systemy parkingowe | Modulo