NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
EuroParking 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Pełna automatyzacja szpitalnego parkingu

fot.EWIT (4)
Coraz większa liczba szpitali decyduje się na automatyzację parkingu, o korzyściach wynikających z takiego rozwiązania można by wiele napisać, ale najważniejszą z nich jest prawdopodobnie płynność ruchu oraz pełna kontrola dostępu. Za przykład miasta podążającego w tym kierunku posłużyć może Radom, dwa największe szpitale w tym prawie ćwierćmilionowym mieście zautomatyzowały w tym roku swoje parkingi.

Dostarczony przez nas kompletny system obsługuje trzy bramki wjazdowe, składające się z wysepki, na której znajduje się biletarka naszej produkcji z kolorowym wyświetlaczem graficznym i szlabany elektromechaniczne JowiX – relacjonuje mgr inż. Dawid Biernat – właściciel firmy Dejw, która wygrała przetarg na automatyzację parkingu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. Tytusa Chałubińskiego. Szlabany są przeznaczone do zastosowań, gdzie znaczenie ma trwałość i niezawodność. Gwarancja na nasze urządzenia wynosi 5 000 000 cykli. Przy wyjeździe mamy zamontowane terminale wyjazdowe ML1 oraz szlabany JowiX. Każda bramka posiada również dwie kamery rozpoznające tablice rejestracyjne oraz moduł otwarcia szlabanów po wyzwoleniu syreny w tonacji G, w które wyposażone są samochody służb takich jak pogotowie ratunkowe, straż
pożarna, policja.

System został zaopatrzony w kilka typów urządzeń służących do kontroli dostępu, oprócz modułu otwierającego wjazd po odczytaniu sygnału syreny alarmowej, funkcjonuje wspomniany już system rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz czytniki kart zbliżeniowych zarówno na bileterce, jak i na terminalu wyjazdowym.

Komfort przy płaceniu

Całość pobytu na terenie szpitala rozliczana jest w jednej z trzech automatycznych kas umieszczonych na terenie parkingu, w zależności od bramki zostały one zlokalizowane dalej lub bliżej szlabanu, tak by umożliwić sprawne z nich korzystanie i nie powodować zastoju w ruchu samochodowym w obrębie parkingu. Kasy parkingowe przyjmują monety oraz obsługują zbliżeniowe karty płatnicze.

Pełna kontrola


Całością systemu steruje serwer parkingowy zlokalizowany w pomieszczeniu ochrony przy jednej z bramek wjazdowo-wyjazdowych. Z tego centralnego miejsca możemy dokonać wszelkiego rodzaju korekt systemu, dodać lub usunąć kartę wjazdową, numer tablic rejestracyjnych, nadzorować pracę systemu, monitorować ruch na bramkach, stan kas, czy też „ręcznie” otwierać i zamykać szlabany, jest to swoistego rodzaju centrum dowodzenia, które pozwala na pełną kontrolę nad funkcjonowaniem systemu parkingowego. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi bramkami odbywa się drogą radiową, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku obiektów takich jak radomski szpital, gdzie urządzenia parkingowe instalowane były na już istniejącym, działającym parkingu, w obrębie którego utrudnione byłoby prowadzenie wszelkich prac ziemnych.

Montaż

W zakresie przetargu firma Dejw wykonała również poszerzenia dróg na bramkach nr 1 i 2, co ułatwiło wjazdy i wyjazdy na teren parkingu. Wymienione wyżej funkcje nie wyczerpują w pełni możliwości systemu parkingowego, który zamontowaliśmy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. Tytusa Chałubińskiego, można go dowolnie rozbudowywać o kolejne bramki,
kasy czy też tablice informacyjne i system naprowadzania na wolne miejsca parkingowe – podsumowuje mgr inż. Dawid Biernat – właściciel fi rmy Dejw.

www.dejw.eu
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2018-01-22
TAGI: magazyn EuroParking Polska | parking | parkowanie | Dejw | system parkingowy | automatyzacja parkingu