NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
EuroParking 3/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Konferencja REWITALIZACJA 2019! Stare budynki – Nowe wnętrza, nowe funkcje

fot.DND Project
5 września na terenach Księżego Młyna przy ul. Tymienieckiego 22 w Łodzi (w XIX-wiecznej porewitalizacyjnej FABRYCE L. GROHMANA (ŁSSE)) odbędzie się druga edycja konferencji „REWITALIZACJA - Stare budynki/Nowe funkcje”. Celem konferencji jest pokazanie dobrych praktyk, a także nowych technologii dedykowanych obiektom objętym rewitalizacją.

Jeśli interesują Cię procesy rewitalizacji zachodzące w Twoim regionie, masz do czynienia z obiektami zabytkowymi, poprzemysłowymi lub już przekształconymi na obiekty użyteczności publicznej, hotele, restauracje, apartamenty czy centra handlowe - to przyjdź na konferencję. To jedyna taka okazja, aby "dotknąć" rewitalizacji i dowiedzieć się, na jakie problemy można się natknąć zarówno na etapie formalnym, projektowym, jak i w fazie wykonawstwa i nadzoru nad realizacją takich inwestycji. Na co zwracać uwagę, czego unikać? Jakie rozwiązania się sprawdziły, a jakie nie?

W programie spotkania znajdą się inspirujące metamorfozy, budynki „od nowa”, wiele przykładów inwestycji m.in. w łódzkim wydaniu na  przykładzie II etapu rewitalizacji m.in. XIX-wiecznego przyfabrycznego osiedla na Księżym Młynie czy Textorial Park II - rewitalizacji magazynów dawnej fabryki Scheiblera z końca XIX wieku. W poznańskim wydaniu na przykładzie dostosowania budynku zabytkowego Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu do wymagań ochrony przeciwpożarowej. A także rewitalizacji takich obiektów jak: Trasy Zamkowej, Mostu Długiego i Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie, Ratusza w Aleksandrowie Łódzkim, budynków Collegium Maius i Collegium Minus w Toruniu, Pałacu w Gładyszach, Katedry Ormiańskiej we Lwowie oraz budynków komercyjnych, m.in. galerii handlowych : Zielone Arkady, Pasaż Grunwaldzki, Galaxy.

Udział w wydarzeniu polecamy architektom, projektantom, w tym również projektantom wnętrz i oświetlenia, deweloperom, wykonawcom i inwestorom, konserwatorom zabytków, koordynatorom ds. rewitalizacji i kierownikom budów, na których oprócz sporej dawki wiedzy czekać będą materiały konferencyjne, dostęp do wybranych prezentacji, a także możliwość konsultacji i dyskusji z zaproszonymi Prelegentami i Ekspertami.

W programie wykłady:
    • Rewitalizacja a innowacja, synergia tradycji z nowoczesnością w technologii ociepleń
    • Sposoby renowacji obiektów zabytkowych - zadanie i wyzwanie dla projektantów i firm wykonawczych. Jak wzmocnić budowlę?
    • Renowacja murów i tynków, hydroizolacja balkonów i tarasów również na zewnętrznych częściach budynków poddanych renowacjom
    • jak dać drugie życie modernizowanym dachom? Stabilność wymiarowa mimo nacisku, stała lambda i wodoodporność na lata,
    • Rozwiązania eliminujące mostki termiczne dla konstrukcji podziemnych i fasad,
    • Izolacja termiczna od wewnątrz w obiektach zabytkowych i nie tylko,
    • Bezpieczeństwo termoizolacji w obiektach i wnętrzach o podwyższonej wilgotności.
    • Nowoczesne trendy wnętrzarskie w starym budownictwie! Intrygująca kolekcja Ceramiki Paradyż poddana głębokiej rewitalizacji 
    • Systemy sufitowe i okładziny ścienne w rewitalizacji i modernizacji budynków
    • Rola oświetlenia w rewitalizacji
    • Dostosowanie budynku zabytkowego do wymagań ochrony przeciwpożarowej - od koncepcji do realizacji na przykładzie Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
    • Instalacje przeciwpożarowe w modernizacji obiektów zabytkowych

Mecenat konferencji: Kanclerz Łódzkiej Szkoły Rewitalizacji. Główni Patroni Medialni: BUILDER, SZTUKA ARCHITEKTURY, SZTUKA WNĘTRZA. Główny Partner Technologiczny: CERAMIKA PARADYŻ.
Więcej szczegółów na stronie Organizatora:

https://bit.ly/31Yngmk

 

Grupowe listy chętnych można zgłaszać na adres biura Organizatora pod e-mail: biuro@dndproject.com.pl. Indywidualne zgłoszenia ONLINE – pod linkiem: https://bit.ly/2HUl2xp

Kontakt z Biurem Organizatora: 22 678-58-25, biuro@dndproject.com.pl

admin | dodano 2019-08-28
TAGI: magazyn EuroParking Polska | rewitalizacja | DND Project