NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
EuroParking 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Łatwe parkowanie z Green Center

Green Center
Fakty mówią same za siebie - liczba samochodów na polskich drogach systematycznie wzrasta, obecnie na wyposażeniu statystycznej rodziny często znajduje się nie jeden, a dwa lub więcej samochodów, akcje mające na celu promocję przemieszczania się komunikacją miejską nie rozwiązują problemu przepełnionych ulic, natomiast systemy współdzielonego użytkowania w rodzaju car-sharingu dopiero zaczynają swoją przygodę w co poniektórych miastach. Realia te poniekąd wymuszają na branży parkingowej coraz większą kreatywność w organizowaniu nowych, obszernych i funkcjonalnych powierzchni parkingowych oraz tworzenie nowoczesnych narzędzi zapewniających maksymalną płynność ruchu.

Szukając nowoczesnych rozwiązań z pewnością warto zajrzeć do bogatego portfolio produktów oraz usług związanych z zarządzaniem przestrzenią parkingową firmy Green Center, będącego efektem już ponad 25-letniej działalności na rynku.

System GP4P Variant

Flagowy produkt Green Center stanowi dobrze znany wszystkim stronom użytkującym czy też zarządzającym parkingami system płatnego parkowania GP4P Variant. Od swojego debiutu w 2014 r., wciąż cieszy się mianem aktualnej rynkowej nowości z uwagi na nowoczesne rozwiązania technologiczne użyte do jego produkcji. Kolejną ważną cechą systemu GP4P jest również elastyczność umożliwiająca spełnianie swojej roli przy różnych rodzajach parkingów. W ostatnim czasie firma Green Center postawiła na wdrożenie nowoczesnych metod płatności, które są odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku. Oprócz standardu, jakim jest obecnie uiszczanie opłat kartami płatniczymi, zaistniała możliwość uregulowania rachunku nie przekraczającego 50 zł na terminalu wyjazdowym przy pomocy karty zbliżeniowej.

Transakcje bezgotówkowe z wykorzystaniem terminali kart płatniczych to nie jedyna opcja w tym zakresie. We współpracy z operatorem płatności mobilnych Mpla zrealizowano już kilkadziesiąt projektów oferujących możliwość zapłaty za pomocą telefonu komórkowego. Systemu parkingowego Green nie ominęła również tak zwana „mobilna rewolucja”: kilkanaście parkingów w różnych europejskich krajach zostało wyposażonych w usługę rezerwacji miejsca parkingowego online, co ma szczególne znaczenie w przypadku obiektów należących np. do ośrodków kultury oraz zlokalizowanych przy dworcach czy lotniskach (nie trzeba wyjeżdżać z domu z uwzględnieniem czasu niezbędnego na znalezienie miejsca do zaparkowania auta lub też przeżywać stres związany z ewentualnym spóźnieniem się na rozpoczynający się koncert bądź odprawę paszportową). Niebawem klienci będą mogli także opłacać abonament parkingowy przez Internet za pomocą intuicyjnej i przejrzystej strony www, co ułatwi pracę również operatorom parkingów, którzy nie będą musieli już przedłużać kart – system zrobi to automatycznie po zarejestrowaniu opłaty. Godnym uwagi rozwiązaniem jest też oferujący zupełnie nowe możliwości system rabatowania dedykowany parkingom miejskim, biurowym i obiektom handlowym, przy użyciu którego właściciel obiektu może udostępnić swoim gościom miejsce na parkingu zlokalizowanym np. przy sąsiedniej ulicy. System GP4P Variant zastosowany został m.in. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w warszawskiej Hali Koszyki, budynku biurowym Bałtyk oraz na Parkingu Za Bramką w Poznaniu czy w Porcie Lotniczym w Kingston na Jamajce.

Identyfikacja pojazdu
Zmiany, jakim od jakiegoś czasu podlega przestrzeń parkingowa, dotyczą także metod identyfikacyjnych parkujących pojazdów. Nowe rozwiązania są obliczone przede wszystkim na usprawnienie wjazdu i wyjazdu z parkingu oraz na zwiększenie przychodów z obiektu, ponieważ na podstawie analizy tablicy rejestracyjnej system ustala dokładną ilość wjazdów na parking danego auta oraz jego łączny czas postoju i na tej podstawie przydziela darmowy czas parkowania. Kamery rozpoznające tablice rejestracyjne oraz czytniki dalekiego zasięgu są już powszechnie występującym rozwiązaniem.

GP2P PGS
System nawigacji parkingowej GP2P PGS w wyjątkowy sposób uzupełnił ofertę firmy, gdyż przy jego powstawaniu postawiono przede wszystkim na nowoczesne technologie w połączeniu z prostotą. Łatwa instalacja i konfiguracja systemu oraz rozbudowane funkcje wyróżniają produkt na tle innych, a także pozwalają zredukować koszty instalacji i usprawnić proces parkowania. Ponadto systemy nawigacji parkingowej pozwalają również uniknąć nadmiernego wzrostu CO2 wewnątrz parkingu na skutek długotrwałego krążenia po obiekcie w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego. GP2P PGS funkcjonuje w oparciu o ultradźwiękowe czujniki zajętości miejsca połączone z diodowymi wskaźnikami zajętości miejsca. Można go zintegrować z systemami oświetleniowymi oraz detekcji CO2. Treściami emitowanymi na diodowych tablicach można zarządzać z poziomu komputera centralnego lub innych systemów, jest też opcja wyświetlania piktogramów i znaków specjalnych, np.
o aktualnej dostępności miejsc dla osób niepełnosprawnych czy znaków drogowych.

Dzięki tak szerokim doświadczeniom i nowoczesnym rozwiązaniom firma Green Center jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i znaleźć  najlepsze rozwiązanie dla każdego parkingu. Dodatkowo fakt, iż wszystkie rozwiązania pochodzą od jednego dostawcy gwarantuje 100% kompatybilność oraz wygodę w użytkowaniu.


www.green.pl

admin | dodano 2018-05-29
TAGI: Euro Parking | Green Center | Systemy parkingowe