NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 4/2020
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Zderzaki elastomerowe ETN serii B

fot.Lift Components (4)
Zaprezentowane w Augsburgu podczas ostatniej edycji targów INTERLIFT zderzaki serii B firmy Elastomer-Technik Nürnberg GmbH są dokładnie tym, czego brakowało w portfolio tego producenta.

Inżynierowie z Norymbergi współpracując ze specjalistami od poliuretanów, oddziałem największego przedsiębiorstwa chemicznego na świecie, BASF Polyurethanes GmbH, opracowali nowy typoszereg buforów – B10-B15.

Zderzaki

Wszystkie zderzaki mają optymalną wysokość równą 80 mm, oprócz zderzaka B15 o wysokości 110 mm. Zderzaki występują w wykonaniu A – z podstawą w formie doklejonej płytki stalowej o grubości 4 mm lub w wykonaniu B – ze stalowym wkładem zatopionym w tworzywie (oprócz B10 i B11). Charakteryzują się szerokimi zakresami obciążeń, czym deklasują konkurencyjne produkty. Dzięki wymienionym cechom bufory ETN serii B można z łatwością stosować w konstrukcji dźwigu bez sięgania po kompromisowe rozwiązania.

Elastomery są certyfikowane na zgodność z normami EN 81-20 i EN 81-50, zakresy obciążalności są podane dla prędkości dźwigu 0,63 m/s i 1,0 m/s. Producent udostępnia również krzywe ugięcia zderzaków w zależności od obciążenia. W instrukcji obsługi i konserwacji zderzaków podano informacje dotyczące resursu produktu. Zderzaki od ETN są dystrybuowane w Polsce przez oficjalnego przedstawiciela – firmę Lift Components Sp. z o.o. z Piaseczna. Seria B jest już dostępna w sprzedaży, a ceny zderzaków są na tle konkurencji bardzo atrakcyjne.

www.liftcomponents.pl

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2020-02-03
TAGI: magazyn Dźwig | dźwig | winda | zderzaki elastomerowe