NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 4/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Japoński gigant otwiera biuro we Wrocławiu

Yaskawa
Yaskawa Electric Corporation to firma japońska założona w 1915 roku słynąca z produkcji robotów, systemów techniki napędowej oraz od 2013 (roku dzięki przejęciu niemieckiej firmy VIPA GmbH) sterowników PLC.

Na całym świecie Yaskawa zatrudnia 15 tyś osób i jest światowym liderem pod względem rocznej wielkości produkcji przemienników częstliwości (zwanych popularnie falownikami) (ponad 1,8 mln sztuk), serwonapędów (800 tyś sztuk) oraz robotów (ponad 22 tyś sztuk).


13 maja 2016 roku Yaskawa otworzyła biuro we Wrocławiu. Siedziba firmy Yaskawa Polska Sp. z o.o. mieści się na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego, przy ul. Duńskiej 11. Produkty firmy Yaskawa obecne są w Polsce od wielu lat ale dopiero niedawno została podjęta decyzja o otwarciu biura we Wrocławiu.
Jakie były tego główne przesłanki mówi P. Manfred Stern – prezes zarządu Yaskawa Polska Sp. z o.o. oraz Yaskawa Europe Gmbh, europejskiej centrali firmy.


„Otwierając biuro w Polsce chcemy być bliżej naszych klientów, wzmacniać naszą pozycję na ryku polskim i europejskim. Polska jest 6 największą europejską gospodarką z bardzo dużym potencjałem a Wrocław miastem z bardzo dobrą infrastrukturą – lotniskiem i autostradami, silnym ośrodkiem akademickim. Miastem,  w którym wiele firm ma swoje biura i zakłady produkcyjne. Stąd też decyzja o tej właśnie lokalizacji”. W uroczystym otwarciu siedziby Yaskawa Polska Sp. z o.o. brał udział m.in. ambasador Japonii w Polsce, przedstawiciele władz miasta Wrocławia, szerokie grono klientów i partnerów biznesowych oraz przedstawiciele prasy.


Ponad 120 zaproszonych gości miało okazję zapoznać się z centrum szkoleniowo-dydaktycznym firmy, w którym znajdują się roboty przemysłowe, mini-linie technologiczne wyposażone w serwonapędy serii Sigma-7, falowniki nowej serii GA700 oraz sterowniki PLC i panele operatorskie VIPA. Całość przygotowana jest z myślą o klientach aby zapewnić im jak najlepsze wsparcie techniczne i zaoferować różnorodne szkolenia.Po części oficjalnej zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczyć w pokazie japońskich sztuk walki, przygotowanym przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI oraz zwiedzić ogród japoński we Wrocławiu. Przedstawiciele Yaskawa Polska oraz Yaskawa Europe z P. Manfredem Sternem zostali natomiast podjęci w ratuszu przez prezydenta Wrocławia – P. Rafała Dutkiewicza.


Yaskawa jest firmą globalną słynącą z niezwykle wysokiej jakości i niezawodności produktów. Wszystkie komponenty elektroniczne produkowane są wyłącznie w Japonii, w europejskich zakładach produkcyjnych są jedynie montowane. Warto również wiedzieć, że hasło „mechatronika” które stanowi dziś określenie dziedziny inżynierii łączącej mechanikę, elektrykę, automatykę i robotykę zostało po raz pierwszy sformuowane w 1969 roku przez Tetsuro Mori, inżyniera firmy Yaskawa. 


W Polsce firma współpracuje już m.in. z takimi potentatami jak Orlen czy KGHM, 3 z 4 największych na świecie producentów wind (Kone, Schindler) korzysta również z rozwiązań YASKAWA. Od maja 2016 roku dzięki otwarciu nowego biura we Wrocławiu firma chce sukcesywnie zwiększać swoją obecność i rozpoznawalność również w Polsce.

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2016-05-25
TAGI: Magazyn Dźwig | Yaskawa | komponenty dźwigowe |