NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 4/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Najszybsza winda na świecie

automatyka.pl
Mitsubishi Electric opracowało, jak twierdzi najszybszą na świecie windę. Firma zaprojektowała i zbudowała system, który dotrze w zaledwie 53 sekund na 119. piętro najwyższego budynku w Chinach – 632-metrowego Shanghai Tower.

Maksymalna prędkość windy osiągnie 73,8 km/h. Gdy rozpoczynano pracę nad systemem zakładano, że pojedzie z prędkością 64,8 km/h.

Tak wysoka prędkość została osiągnięta dzięki połączeniu technologii sterowania, która maksymalizuje jej moc oraz urządzeń zabezpieczających takich jak regulator prędkości, ceramiczne hamulce oraz bufor. Aerodynamiczne pokrycia dachowe zmniejszają wibracje i związany z nimi hałas. Sterowanie pneumatyczne kompensuje natomiast gwałtowne zmiany ciśnienia powietrza w kabinie w trakcie poruszania się windy. System regulował będzie maksymalną prędkość w zależności od liczby pasażerów. Inżynierowie nie zapomnieli również o wykorzystaniu hamowania rekuperacyjnego.

Mitsubishi jest dostawcą ponad 100 wind zainstalowanych w Shanghai Tower. Wśród nich znajdują się cztery dwupoziomowe systemy poruszające się z prędkością 36 km/h.

admin | dodano 2016-05-24
TAGI: Magazyn Dźwig | najszybsza winda świata