UNSERE MARKEN:
Aktuelle Ausgabe

Hier finden Sie
das Inhaltsverzeichnis zum
aktuellen Heft
Gospodarka Odpadami 3/2017
Abonnement
Aktuelles
Zeitschriften-Archiv
Techniki membranowe są to techniki separacji, które odgrywają bardzo ważną rolę w ochronie środowiska naturalnego. Należą one do tzw. technologii przyjaznych człowiekowi (ang. human-friendly technologies).
    admin | eingestellt am 2018-01-18   

Nic nie jest droższe, niż transport powietrza. Problem ten dotyczy szczególnie odpadów oraz surowców wtórnych zbieranych luzem w otwartych kontenerach.
    admin | eingestellt am 2018-01-09   

Skargi na hałas cofającego pojazdu spowodowany piszczącym sygnalizatorem cofania? Mamy na to lekarstwo - alarmy BBS wykorzystujące „Biały dźwięk”.
    admin | eingestellt am 2018-01-04   

Przejście od składowania odpadów do ich przetwarzania jest nieuniknione, nie tylko ze względu na funkcjonalność tego typu inwestycji, ale także w świetle obowiązujących unijnych norm, które wskazują polskim przedsiębiorcom nowy kierunek rozwoju i stan, do którego mają dążyć.
    admin | eingestellt am 2017-12-08   

Sytuacja rynkowa wymusza na zakładach zagospodarowania odpadów komunalnych wdrażanie nowych rozwiązań, podnoszących bezpieczeństwo pożarowe.
    admin | eingestellt am 2017-11-17   

Eksperci twierdzą, że zaledwie 9 proc. plastikowych opakowań zostaje poddanych recyklingowi, natomiast 79 proc. trafia na wysypiska śmieci i do środowiska naturalnego. Liczby mogą przerażać, zwłaszcza że co roku na świecie generuje się ponad 8 bilionów ton takich odpadów.
    admin | eingestellt am 2017-11-17   

W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO SYSTEM - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska w Europie Środkowo Wschodniej. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 400 wystawców, współwystawców oraz firm reprezentowanych.
    admin | eingestellt am 2017-11-13   

Rewolucja gospodarki odpadami w centrach logistycznych – przechwycenie i zagęszczanie odpadów bezpośrednio w miejscu ich powstania.
    admin | eingestellt am 2017-11-09   

Firma EKORUM organizuje szóstą edycję Ogólnopolskiego Zjazdu RIPOK, który w tym roku odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2017 r., w Wiśle.
    admin | eingestellt am 2017-11-03   

Przystępując do Unii Europejskiej, Polska zobowiązała się do implementacji działań zmierzających do usystematyzowania i usprawnienia gospodarki odpadami, w szczególności do ograniczenia ilości odpadów komunalnych oraz stopniowego zmniejszenia udziału w nich odpadów biodegradowalnych.
    admin | eingestellt am 2017-11-02